[12] Votum zaufania

Uwaga, poniższy post będzie zawierał lokowanie produktu! Tak jak pisałem ostatnio – dzisiaj będzie o tym, w co sam inwestuję 🙂

Ciężko pisać o firmach, bez robienia im reklamy, no więc…

94% mojego portfela inwestycyjnego stanowią akcje firmy Votum, 6% Budimexu. Jeśli chodzi o Budimex, to nie ma co się tłumaczyć – 6% to niewiele, akcje kupiłem z powodu mojej sympatii do firmy 😀 Tyle.

Natomiast 94%, czyli prawie całość zainwestowanych pieniędzy upchnąłem w firmę Votum. Dlaczego? To proste. Zrobiłem dość szeroki research (bazując tylko na internecie) i zauważyłem, że firma Votum:
a) z roku na rok się coraz bardziej rozwija i rozszerza swoją działalność,
b) z roku na rok ma coraz większe zyski,
c) jest własnością (pakiet kontrolny) pewnego biznesmena, który założył Votum, jak i kilka innych spółek i wszystkie z nich sobie świetnie radzą.

Na podstawie tych informacji, podjąłem decyzję, że chcę mieć akcje tej firmy. Pierwszą „paczkę” kupiłem 28 listopada 2014 roku po 7,96 za sztukę. Dwa miesiące wcześniej pojawiła się prognoza zysku za rok 2014 wynosząca 6 mln PLN. Przy zyskach za 2013 wynoszących 5,2 mln PLN był to duży wzrost, więc spodziewałem się, że gdy zysk potwierdzi się w raporcie – ceny pójdą w górę. W sumie akcję firmy kupowałem 8 razy, więc nie będę opisywał każdego zakupu z osobna, ale opiszę co się później działo i jak kształtował się kurs. Dla zobrazowania, wykres ceny akcji od momentu kiedy kupiłem pierwszą transzę, do dnia pisania posta (19 czerwca 2015):

votum

Po nowym roku pojawiły się niewielkie wzrosty. 3 lutego był bardzo ważnym dniem, ponieważ wtedy pojawiła się korekta prognozy z 6 mln PLN na aż 9 mln PLN prognozowanego zysku za 2014 rok. Od razu rzuciłem się na kolejne akcje i co bardzo mnie zdziwiło… Inni się nie rzucili. Do dziś nie wiem dlaczego, ale dzięki nim zarobiłem, więc nie mam tego za złe :D. Czyli kupiłem kolejne akcje po 10 PLN za sztukę po to, by po opublikowaniu raportu finansowego (który był jeszcze lepszy niż prognozy – 9,5 mln PLN zysku) wartość moich akcji wzrosła do poziomu 16 PLN. Łaaaadnie 🙂

W kwietniu pojawił się kwartalny raport finansowy z zyskiem 3,4 mln PLN za kwartał, czyli w przeliczeniu 13,6 mln PLN rocznie. Cena akcji znowu poszła w górę. Na początku czerwca pojawiła się prognoza zysku za rok 2015 wynosząca 13,6 mln PLN, co wskazuje na to, że pierwszy kwartał 2015 roku nie był żadnym wybrykiem i dobra passa będzie nadal kontynuowana.

W momencie pisania tego posta, cena akcji wynosi 19,15. 141% zysku w przeciągu niecałych 8 miesięcy!!!

Można? Można! Da się? Da się! Warto? Trzeba!

I właśnie to jest głównym powodem, który sprawił, że założyłem OgarnijTemat.com 🙂

A co dalej z akcjami Votum? Pójdą w górę? Nie wiem 🙂 Nikt tego nie wie. Ale ja, za kolejną wypłatę z pewnością dokupię je sobie dziewiąty raz 🙂

Pozdrawiam, zapraszam do lajkowania profilu na Fejsie i życzę jeszcze większych zysków!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s